Poškodený microUSB konektor jún24

Tags

Súvisiace príspevky

RSS-testujeme

Inzeraty

Na predaj novy iPhone 11 128Gb zabaleny v krabicke pridam aj zarucny list Orange. Prosim volat v poc [...]

Mobilmania

RSS Error: This XML document is invalid, likely due to invalid characters. XML error: EntityRef: expecting ';' at line 7, column 51

itnews

RSS Error: A feed could not be found at http://www.itnews.sk/xml/spravy.rss. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.

SITA

No items.

Engadget

About ten years after starting its high speed internet quest, Google Fiber is expanding again. Avail [...]

In just a few weeks’ time, the Perseverance rover and its helicopter companion might blast off to sp [...]

This week Trolls World Tour comes home for the second time. It was one of the first major movies to [...]

One of the more interesting experiences to come out of the virtual reality space last year was a gam [...]

If you own a Nintendo Switch and are bored staying home, you’re in luck -- almost 40 Switch games ar [...]

Poškodený microUSB konektor

Drvivá väčšina telefónov má dnes ako komunikačný port microUSB konketor, ktorý najčastejšie slúži ako nabíjací konektor. Nesprávne používanie smart-zariadenia pri nabíjaní, odpájaní a pripájaní vedie k jeho poškodeniu. Záruka sa zväčša na toto nevzťahuje lebo toto je čisto v réžií majiteľa. Čo je však nesprávne používanie? Pomaly k tomu skĺzne veľká časť ľudí, necháte telefón v nabíjačke no niečo drobné chcete zistiť alebo len si prečítať kto písal, až potom ostane telefón alebo tablet v rukách natrvalo počas nabíjania. Kábel od nabíjačky nám mierne zavadzia no a pri nepozorovanom pohybe oň zatiahneme, v skratke sa nám vykýva konektor.

Už pri prvej potrebe “nastavovania” nabíjania treba navštíviť servis, v rannej fáze sa dá oprava odviesť kvalitne, lacno a rýchlo. Čím neskôr a čím je stav lomcovania s káblom pri nabíjaní intenzívnejší tým viac poškodzujete zariadenie, zvykneme si počas trápenia zo začatím nabíjania sľúbiť že už to pôjdeme nechať opraviť, ale hneď potom čo začne telefón nabíjať na tento sľub zabudneme.

 

Už je neskoro? Nenabíja!

      veľku rolu pri zisťovaní skôd zohráva umietnenie konaktora ktorý môže byť

      •  spájkovaný priamo na základnej doske

microUSB na doske

microUSB na doske sam

microUSB na doske L520

      •  alebo je na vymeniteľnej časti dosky

1655

1486

 

Pri prvej možnosti je oprava náročnejšia aj finančne aj časovo (cca 30€ 2-3 dni), a jej kvalita sa odvíja od veľkosti poškodenia. Pri takej oprave musí zákazník pristupovať k nabíjaniu extrémne opatrne, žiadne používanie telefónu počas nabíjania, nesmie byť telefón položený na hrane stola a kábel visieť od zariadenia na zem, vôbec sa nesmie stať že o nabíjačku niekto zakopne… POzor tu platí že niekedy nie je možné opraviť dátovu cestu, prenos dát, číže už Vám nepripojí telefón ako veľkokapacitné zariadenie k počítaču na prenos dát, a úplne to skomplikuje prípadne nahrávanie nového softvéru práve cez PC.

aaggrieved

Na posledných dvoch obrázkoch je konektor umiestnený na samostatnej časti, toto sa mení v celku na túto časť UI je od výroby osadený konektor čiže pri naslednej montáži takeho dielu je kvalita a životnosť maximálna možná,  cena servisu je od 20 € (náhradný flex a práca) často je to možne opraviť do 2 hodín.

V každom prípade nabádame aby ste si dáta zálohovali stále a priebežne, už či lokálne na Váš notebook alebo do cloudov, kde je podstatné nezabudnúť heslo, ale to bude na ďalší článok.

Pre viac info alebo pre servis v prípade že máte podobnú poruchu nás kontaktujte www.smartservis.sk