O2 spustilo 4G v Bratislave a Košiciach dec09

Tags

Súvisiace príspevky

RSS-testujeme

Inzeraty

Meross chytrý světelný pruh, 10 m LED světelný pruh s proměnlivou barevností možnost úpravy jasu a n [...]

Novy nepoužívaný notebook Screen(s) 15.6” Full HD IPS SlimBezel Processor Intel Core i7-1165G7 Tiger [...]

Na predaj uplne novy zabaleny OPPO Reno7 5G telefón nebol ani raz aktivovaný. Dotyková vzorkovacia f [...]

Mobilmania

Môže najväčšia video streamovacia služba na svete konkurovať Xbox Game Passu alebo PlayStation Plus? [...]

Zákon o čipoch zahŕňa dotácie na podporu výroby mikročipov. [...]

itnews

RSS Error: A feed could not be found at `http://www.itnews.sk/xml/spravy.rss`; the status code is `200` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

SITA

No items.

Engadget

The number of hours streamed and watched across Twitch, YouTube Gaming and Facebook Gaming have drop [...]

It took several months, but you now have access to 1Password's major updates on your phone. The [...]

You no longer have to reach for your Android phone to try Google's learn-to-read tool. Google h [...]

Ford will open up orders for the next wave of F-150 Lightning reservation holders this Thursday, but [...]

In a nondescript warehouse outside of Atlanta, nestled among the office parks and chain restaurants [...]

O2 spustilo 4G v Bratislave a Košiciach

Zákazníci O2 žijúci v Bratislave a Košiciach môžu od dnes vo svojich smartfónoch a tabletoch využívať super rýchly 4G internet. Operátor dnešným dňom spustil komerčnú prevádzku 4G siete a svojim zákazníkom tak prináša možnosť sťahovať dáta priemernou rýchlosťou okolo 25 Mbps a odosielať ich priemernou rýchlosťou okolo 15 Mbps.

 

Až 165 tisíc obyvateľov v Bratislave a Košiciach môže využívať 4G od O2

Bratislavčania môžu od dnes super rýchlo surfovať napríklad v Starom meste a širšom centre od Patrónky, cez Mlynskú Dolinu a Nové Mesto.
Košičania majú túto možnosť v centre a širšom centre východoslovenskej metropoly – Hlavná, Kuzmányho, Hviezdoslavova,Palackého, Štefániková, Jantárová, Československej armáda, Štúrova, Trieda SNP.
Dve najväčšie slovenské mestá sú však len začiatkom v plánoch operátora. O2 plánuje vo výstavbe a rozširovaní najmodernejšej 4G siete pokračovať aj budúci rok.

„Dneškom štartujeme poskytovanie dátových služieb na vlastnej najmodernejšej 4G sieti v dvoch najväčších slovenských mestách. Šancu pripojiť sa do najrýchlejšej siete má 165 tisíc obyvateľov. Rozumnou investíciou, ktorá zohľadňuje aj počet zariadení schopných v 4G sieti pracovať, prinášame najmodernejšie technológie presne v duchu O2. Zároveň však zdôrazňujem, že pre nás aj naďalej prioritnou ostáva dostavba 3G siete, ktorá už v apríli dosiahne 65% pokrytie populácie,“ uviedol Martin Vlček, generálny riaditeľ O2.

 

4G od O2 bude pre všetkých, bez príplatkov, bez viazanosti

Na to, aby mohli zákazníci O2 využívať rýchly 4G internet, si nemusia nič aktivovať, ani platiť ďalšie poplatky. Jednoducho stačí byť v pokrytí 4G sieťou od O2 a mať SIM kartu a k tomu mobilný telefón alebo tablet schopné v 4G sieti pracovať. Výmena SIM karty je zdarma a už viac ako 50 % zákazníkov operátora má SIM kartu schopnú pracovať v 4G (USIM). Zákazníci majú na výber množstvo mobilných zariadení – v portfóliu má operátor momentálne asi 40 % zariadení pracujúcich v 4G. Už dnes je každý tretí telefón, ktorý si kúpia O2 zákazníci, kompatibilný so 4G. Zákazníkovi následne stačí, keď bude mať aktivovaný akýkoľvek dátový balíček alebo bude mať program, ktorého súčasťou sú aj dáta. O2 postupne umožní všetkým zariadeniam schopným pracovať v 4G režime pripojiť sa do vlastnej O2 4G siete.

 

Tesco mobile

LTE príde neskôr. O2 potvrdilo, že s Tescom rokujú a dostupnosť je očakávaná v budúcom roku. Bližšie termín operátor nespresnil, keďže sa firmy zatiaľ navzájom nedohodli.